Sprawdź dostępność

Calendar
Calendar
Szukaj
Śniadania

OFERTY SPECJALNE

Śniadania

Zamów nocleg ze śniadaniem w apartamencie....

Euro2012

Usługi dodatkowe

ŚNIADANIA

Oferujemy śniadania przygotowane ze świeżych i zdrowych produktów, które będą dostarczane o wskazanej godzinie.

Atrakcje

Sopot to miasto tętniące życiem o każdej porze roku. Przyjazny klimat, liczne atrakcji, festiwale, koncerty sprawiły, że miasto otrzymało nieformalny tytuł letniej stolicy Polski. To miejsce zadowala wszystkich, osoby szukające rozrywki i wrażeń oraz osoby szukające odpoczynku.

Główne atrakcje Sopotu

Molo

Molo jest wizytówką tego nadmorskiego kurortu. Składa się z dwóch części: spacerowej o długości 511,5 metrów oraz usytuowanego na lądzie placu o powierzchni 20 tys. metrów kwadratowych. Jest to najdłuższy drewniany pomost w Europie.

Marina

Marina jachtowa powstała przy molo w lipcu 2011r. Składa się z trzech basenów wydzielonych pływającymi pomostami, przy których mogą cumować 103 jachty.

Ulica Bohaterów Monte Cassino

Ulica Bohaterów Monte Cassino jest reprezentacyjną ulica miasta. Prowadzi od al. Niepodległości do pl. Zdrojowego, jest całkowicie wyłączona z ruchu samochodowego. Znajdują się przy niej liczne kawiarnie, restauracje, puby i kluby. W sezonie jest to najtłumniej odwiedzane miejsce. W czasie dnia turyści spacerują w kierunku molo bądź w poszukiwaniu miejsca gdzie mogą coś zjeść. Nocą ilość osób na Monciaku wcale nie jest mniejsza gdyż Sopot uznawany jest za imprezową stolice Pomorza.

Krzywy Domek

Krzywy Domek został zbudowany według projektu architektów Szotyńskich i Zaleskiego, którego inspiracją były rysunki Jana Marcina Szancera i Pera Dahlberga. Portal Village of Joy opublikował listę 50 najdziwniejszych budynków świata. Pierwsze miejsce na liście zajął nasz oryginalny, niezwykły, pełen magii, o bajkowej architekturze Krzywy Domek w Sopocie, inspirowany rysunkami Jana Szancera. Krzywy Domek wygrał z takimi budowlami z całego świata, jak The Torre Galatea Figueres w Hiszpanii, biblioteka publiczna w Kansas City w Stanach Zjednoczonych czy słynne muzeum Guggenheim w Bilbao. Mieszczą się w nim biura różnych firm, sklepy, lokale gastronomiczne, kluby.

Latarnia Morska

Latarnia Morska powstała w latach 1903-04 i ma wysokość 30 m. Od czasu zmniejszenia zasięgu świetlnego do 7 mil morskich, według obowiązujących kryteriów w tym zakresie, nie jest już formalnie latarnią morską ale dalej jest tak nazywana. Pełni także rolę wieży widokowej, z której można podziwiać panoramę okolicy. Czynna dla turystów podczas sezonu letniego.

Opera Leśna

Jedna z wizytówek Sopotu, kojarzona przede wszystkim z odbywającym się tu festiwalem. Amfiteatr zlokalizowany na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, mieści 4400 widzów a scena jest w stanie pomieścić ponad 100 osobową orkiestrę. Odbywają się tu liczne koncerty, pokazy mody.

Plaże

  • Plaża Sopot – strzeżona w okresie letnim; dla fanów sportów wodnych dostępne są wypożyczalnie sprzętu wodnego, liczne boiska do siatkówki i piłki plażowej, place zabaw dla dzieci, kawiarenki plażowe.
  • Plaża Gdańsk Jelitkowo – dla osób szukających wypoczynku w ciszy i spokoju.
  • Plaża Gdańsk Brzeźno – strzeżona w okresie letnim, znajduje się tu molo, liczne kawiarenki, boisko do siatkówki, zjeżdżalnia.
  • Plaża Gdynia Orłowo – strzeżona w okresie letnim, tu również znajduje się molo, klif, łatwy dojazd zarówno samochodem jak i środkami transportu publicznego.
  • Plaża Gdynia Redłowo – strzeżona w okresie letnim, w bliskiej odległości usytuowany jest plac zabaw, co czyni to miejsce przyjaznym dla rodzin z dziećmi.
  • Plaża Gdynia Śródmieście – najbardziej popularna, strzeżona plaża w Gdyni, znajdują się tutaj liczne kawiarnie, bardzo dobrze skomunikowana.

Sport

Aqua Park

Idealnym rozwiązaniem na spędzanie deszczowych dni w Sopocie jest Aquapark. Wodny kompleks oferuje: baseny rekreacyjne, whirlpoole, hydromasaże, dzika rzeka, zjeżdżalnie oraz dla najmłodszych basen ze zjeżdżalnią i zabawki. W Aqua Parku znajduje się także Świat Saun o powierzchni 1300m2. Do wybory są cztery sauny suche, trzy sauny parowe oraz sauna błotna. W tym samym obiekcie znajduje się kręgielnia wyposażona w 6 torów.

Łysa Góra

Pobyt nad Bałtykiem zima może być równie ciekawy jak i latem. Największą zimową atrakcją Sopotu jest Łysa Góra. Znajduje się tutaj wyciąg narciarski o długości 286 metrów umożliwiający zjazd z poziomu o wysokości 39 metrów. W pobliżu położona jest mała skocznia narciarska, teren do uprawiania biegów narciarskich, oraz tor saneczkowy. U podnóża góry zlokalizowana jest kawiarnia Sabat.

Hipodrom

Miłośnicy konnej jazdy i wyścigów konnych powinni odwiedzić Hipodrom zlokalizowany na ul. Polnej w Sopocie. Obecnie prowadzone są tam zajęcia w zakresie nauki jazdy konnej oraz zajęcia hipoterapii.

Ergo Arena

Hala widowiskowo-sportowa zlokalizowana na granicy Gdańska i Sopotu, jest jedną z największych hal w Polsce. Mogą odbywać się w niej zawody lekkoatletyczne, piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki, tenisa stołowego, walki. Hala przystosowana jest do organizowania spektakli, wystaw, koncertów, konferencji oraz sympozjów. Ergo Arena może pochwalić się koncertami największych gwiazd takich jak Lady Gaga, Sting, Erica Badu czy Rammstein.

Centrum mototowodne Extreme

Zlokalizowane na plaży 200m od molo w Sopocie. Do dyspozycji klientów skutery, nawet 3 osobowe, o mocy 130KM, loty spadochronowe holowane za łodzią motorową oraz wielkie szaleństwo na oponkach również holowanych łodzią motorową. W ofercie znaleźć można również narty wodne czy rodzinny rejs łodziami motorowymi RIB.

Kolibki Adventure Park Gdynia

Miejsce dla osób spragnionych wrażeń, emocji, adrenaliny. Wszystko pod kontrolą fachowców z użyciem najwyższej klasy sprzętu. Park oferuje: strzelnice pneumatyczną, kilka rodzajów tras linowych, tory dla quadów, ścianki wspinaczkowe, paintball, strzelanie z łuku, miejsce na ognisko, plac zabaw dla najmłodszych oraz wiele innych atrakcji.

Gdy pada deszcz

Kino 5D

Ruszające się fotele niczym pędząca kolejka górska, podmuch wiatru czy morska bryza to niektóre z efektów, których możemy doznać odwiedzając kino 5D.

Akwarium gdyńskie

Odkryj podwodny świat. W Akwarium gdyńskim można nie tylko zobaczyć wiele gatunków ryb, płazów i gadów ale także zdobyć wiedzę poprzez doświadczenia i ciekawe lekcje prowadzone przez przeszkolony personel. Akwarium czynne w sezonie od 9:00 do 19:00

Centrum nauki Eksperyment Gdynia

Miejsce do którego twoje dziecko będzie chciało wracać. Centrum Eksperyment to niecodzienna pracownia dla małych jak i dużych odkrywców. Wśród działów tematycznych znajdują się m.in.: kula plazmowa, komnata Amesa, wielokrążki, mikroskop, zużycie wody, ścienny labirynt.
Centrum otwarte jest
od wtorku do niedzieli od 10:00 do 16:00
w środy od 10:00 do 20:00